USŁUGI

CZYSZCZENIE SEPARATORÓW I ZBIORNIKÓW

STRONA GŁÓWNA - USŁUGI - CZYSZCZENIE SEPARATORÓW I ZBIORNIKÓW

Oil tank

CZYSZCZENIE SEPARATORÓW I ZBIORNIKÓW

INFORMACJE

UWAGA! Przegląd jak i czyszczenie separatorów należy do ustawowych obowiązków podmiotów zarządzających nimi lub będących ich właścicielami. Wynika to z art. 62 ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. 1994 nr 89 poz. 414).

Oferujemy kompleksową usługę z zakresu czyszczenia separatorów z substancjami ropopochodnymi i instalacji zawierających substancje niebezpieczne. Odpowiadamy również za dalszą utylizację i zagospodarowanie odpadów. 

Dodatkowo zapewniamy możliwość wykonania przeglądów okresowych stanu technicznego separatorów i zbiorników (przeglądów konserwacyjnych), przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia. W ramach tej usługi wymieniamy zużyte komponenty, a także kontrolujemy szczelność separatora. 

Czyszczenie separatorów i zbiorników to podstawowa procedura dotycząca utrzymania właściwego działania systemów odprowadzania wód przemysłowych, opadowych i ścieków. Systematyczne dbanie o czystość tych urządzeń wpływa na optymalną efektywność, przedłuża ich funkcjonalność oraz zapobiega awariom. Warto więc zlecić tę usługę naszej firmie, a wcześniej porozmawiać z nami na temat oferty.

Wybierając naszą firmę, masz gwarancję otrzymania profesjonalnych usług oraz kompleksowego podejścia do czyszczenia separatorów i zbiorników. Nasza ekipa pracowników składa się z doświadczonych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby w sposób elastyczny móc wychodzić naprzeciw zróżnicowanym wymaganiom naszych klientów. Nasz personel jest wyszkolony z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz korzysta ze specjalistycznego sprzętu takiego jak odzież robocza, kaski ochronne oraz okulary. 

Nie tylko lepsza wydajność, ale również obowiązek regulowany prawnie

Czyszczenie separatorów i zbiorników to nie tylko sposób na podniesienie ich wydajności, ale przede wszystkim także obowiązek. Zgodnie z Prawem Budowlanym częstotliwość wykonywania przeglądów i czyszczenia separatorów określa się raz do roku, a separatorów wykorzystywanych jako instalacje oczyszczalni ścieków deszczowych zrzucanych do odbiorników naturalnych raz na pół roku. Indywidualnie wycenimy dla Państwa usługę, po wcześniejszej wizji lokalnej.

W Polsce obowiązują konkretne przepisy dotyczące czyszczenia separatorów i zbiorników, mające na celu ochronę środowiska naturalnego oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, którzy korzystają z tego typu urządzeń. Separatory m.in. substancji ropopochodnych ze względów bezpieczeństwa muszą być poddawane systematycznemu czyszczeniu. Obowiązkowa jest również kontrola techniczna. Każdą naszą wykonaną usługę począwszy od czyszczenia, po przegląd techniczny potwierdzamy odpowiednią, wymaganą dokumentacją. Podczas pracy zawsze stosujemy się do rekomendacji producenta.

Za pomocą jakiego sprzętu i przy wykorzystaniu jakich technik, wykonujemy naszą pracę?

Ze względu na indywidualne wymagania naszych klientów, a także zróżnicowaną specyfikę poszczególnych separatorów, staramy się być elastyczni. Stosujemy różnorodne technologie, które nie tylko w wydajny sposób usuwają zanieczyszczenia, ale wpływają także na zminimalizowanie ryzyka awarii. 

Podczas naszych prac często posługujemy się metodą hydrodynamicznego czyszczenia ciśnieniowego. Technika ta polega na użyciu strumienia wody pod wysokim cieśnieniem, który skutecznie usuwa osad oraz zanieczyszczenia. Inna metoda, która często nam towarzyszy podczas wykonywania prac to czyszczenie mechaniczne. Odbywa się ono przy użyciu specjalistycznych maszyn, w tym odkurzaczy przemysłowych i zamiatarek. W przypadku separatorów substancji ropopochodnych, wykorzystujemy też technologię adsorpcji, która skutecznie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni wody.

Odpady po czyszczeniu separatorów i zbiorników – zostaw to nam

Podczas czyszczenia separatorów i zbiorników generowane są odpady, które należy właściwie zagospodarować lub zutylizować. W Polsce obowiązują przepisy dotyczące utylizacji odpadów niebezpiecznych, które obejmują również osady powstające podczas czyszczenia separatorów i zbiorników. Nasza firma ściśle przestrzega wszystkich regulowanych prawnie norm oraz dba o odpowiedni transport i przechowywanie odpadów.

Warto zapoznać się z naszą ofertą już dziś. Zapraszamy do kontaktu. 

Cały katalog odpadów mogą Państwo znaleźć pod adresem:

PROCES

POZOSTAŁE USŁUGI

ODPADY

ZGŁOŚ ODBIÓR

Złóż zlecenie na odbiór odpadów, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to tylko możliwe. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Informacje podstawowe:

Adres odbioru:

Rodzaj odpadu:

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!

Pomożemy Ci w doborze odpowiedniej usługi oraz odpowiemy na wszystkie pytania

KONTAKT

ul. Klonowa 3
56-120 Brzeg Dolny

USŁUGI

Odpady płynne

Oleje przepracowane

Odbiór pozostałych odpadów

Transport

Doradztwo w zakresie gospodarki
odpadami

GODZINY PRACY

Pon.-Pt. - 7:00-16:00

Sob.-Nd. - Nieczynne